តំណាងសហជីពទឹកចិត្ដកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ស៊ីអិនឌឺហ្រ្គី អ៊ីនធើណេសិនណល (ខេអេច) ឯ.ក បានរៃអង្គាសថវិកាចំនួន៣,៥១៧,០០០រៀលដើម្បីជួយដល់កងទ័ពកម្ពុជានិងជនភៀសសឹក
កំពង់ស្ពឺ៖ នៅថ្ងៃទី២៨ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយមានការអំពាវនាវពីមូលនិធិសប្បុរសធម៌ដើម្បីសុភមង្គលកម្មករ ដែលបានបង្កើតឡើងដោយសហភាពសហជីពសុភមង្គលកម្មករកម្ពុជា តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ស៊ីអិនឌឺហ្រ្គី អ៊ីនធើណេសិនណល (ខេអេច) ឯ.ក ដែលមានអាសយដ្ឋាននៅភូមិតាម៉ុល សង្កាត់ច្បារមន ក្រុងច្បារមន ខេត្ដកំពង់ស្ពឺ។ បានរៃអង្គាសថវិកាចំនួន៣,៥១៧,០០០រៀល ដើម្បីជួយទៅដល់កងទ័ពកម្ពុជានៅសមរភូមិជួរមុខដែលកំពុងធ្វើសឹកសង្គ្រាមយ៉ាងក្ដៅគគុកដើម្បីការពារទឹកដីកម្ពុជាពីការឈ្លានពានពីសំណាក់កងទ័ពសៀមតាមបណ្ដោយខ្សែបន្ទាត់ព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ និងជួយទៅដល់ប្រជាជនភៀសសឹកដែលកំពុងជម្លៀសខ្លូនពីកន្លែងមានសង្គ្រាមទៅកាន់ទីទួលសុវត្ថិភាព។ ថវិកាមូលនិធិទាំងអស់បានមកពីការរៃអង្គាសពីបងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីប្រចាំក្រុមហ៊ុន ស៊ីអិនឌឺហ្រ្គី អ៊ីនធើណេសិនណល (ខេអេច) ឯ.ក។ នាឱកាសនោះ តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ស៊ីអិនឌឺហ្រ្គី អ៊ីនធើណេសិនណល (ខេអេច) ឯ.ក ក៏បានថ្លែងអំណរគុណដល់បងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីប្រចាំក្រុមហ៊ុន ស៊ីអិនឌឺហ្រ្គី អ៊ីនធើណេសិនណល (ខេអេច) ឯ.កទាំងអស់ដែលបានបរិច្ចាគនូវថវិកាផ្ទាល់ខ្លួនដើម្បីជួយដល់កងទ័ពជួរមុខនិងប្រជាជ...
លោក មួន ម៉េង តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ខាយណេង លេឌើរប្រដាក់ (ខេមបូឌា) ឯ.ក បានរៃអង្គាសថវិកាចំនួន ១,២០០,០០០រៀល ជូនសមាជិកសហជីពម្នាក់ដែលបានទទួលមរណភាព
កំពង់ឆ្នាំង៖ នៅថ្ងៃទី២៨ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយមានការអនុញ្ញាតពីលោក លី វិចិត្រ ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា លោក មួន ម៉េង តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ខាយណេង លេឌើរប្រដាក់ (ខេមបូឌា) ឯ.ក ដែលមានអាសយដ្ឋាននៅភូមិផ្សារត្រាច ឃុំលង្វែក ស្រុកកំពង់ត្រឡាច ខេត្ដកំពង់ឆ្នាំង។ បានរៃអង្គាសថវិកាចំនួន ១,២០០,០០០រៀល ជូនគ្រួសារសមាជិកម្នាក់ឈ្មោះ ឈួន ចាប នៅក្រុមD3 អត្តលេខ38773 មូលហេតុគាត់បានទទួលមរណភាព។ថវិកាដែលឧបត្ថម្ភជូនគាត់ក្នុងនោះរួមមាន៖ ១.ថវិការៃអង្គាសពីបងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីប្រចាំក្រុមហ៊ុន ខាយណេង លេឌើរប្រដាក់ (ខេមបូឌា) ឯ.កចំនួន១,០០០,០០០រៀល។ ២.ការឧបត្ថម្ភពីលោក លី វិចិត្រ ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជាចំនួន២០០,០០០រៀល។ ឆ្លៀតឱកាសនោះ លោក មួន ម៉េង តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ខាយណេង លេឌើរប្រដាក់ (ខេមបូឌា) ឯ.ក សូមចូលរួមរំលែកទុក្ខដ៏ក្រៀមក្រំដល់គ្រួសារប្អូនស្រី និងសូមអរគុណដល់បងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីប្រចាំក្រុមហ៊ុន ខាយណេង លេឌើរប្រដាក់ (ខេមបូឌា) ឯ.កទាំងអស់ដែលបានបរិច្ចាគនូវថវិកាផ្ទាល់ខ្លួនដើម្បីជួយគ្នាទៅវិញទៅមក និងសូមជូនពរដល់បងប្អូ...
លោកស្រី សុខ ឡាំងអេង តំណាងសហជីពទឹកចិត្ដយុវជនកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន រិច ស្ព្រីង រីវើរ នីតធីង (ខេមបូឌា) ឯ.ក បានផ្ដល់ប្រាក់ឧបត្ថម្ភចំនួន ១៨០,០០០រៀលជូនសមាជិកសហជីពចំនួន២នាក់
កណ្ដាល៖ នៅថ្ងៃទី២៨ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយមានការអនុញ្ញាតពីលោក ឡាយ ផល្លី ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្ដយុវជនកម្ពុជា លោកស្រី សុខ ឡាំងអេង តំណាងសហជីពទឹកចិត្ដយុវជនកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន រិច ស្ព្រីង រីវើរ នីតធីង (ខេមបូឌា) ឯ.ក ដែលមានអាសយដ្ឋាននៅភូមិតានូ ឃុំស្អាងភ្នំ ស្រុកស្អាង ខេត្ដកណ្ដាល។ បានផ្ដល់ប្រាក់ឧបត្ថម្ភចំនួន ១៨០,០០០រៀល ជូនសមាជិកសហជីពចំនួន២នាក់ ដោយក្នុងម្នាក់ៗទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភចំនួន៩០,០០០រៀល ក្នុងនោះរួមមាន៖ ១.ឈ្មោះ ហុង សុផានី ភេទស្រី អត្តលេខB24/006 មូលហេតុគាត់ទើបរៀបអាពាហ៍ពិពាហ៍។ ២.ឈ្មោះ ឈិន សុខឡេង ភេទស្រី អត្តលេខB24/016 មូលហេតុគាត់ទើបចេញពីការសម្រាកព្យាបាលនៅមន្ទីរពេទ្យ។ ឆ្លៀតឱកាសនោះ លោកស្រី សុខ ឡាំងអេង តំណាងសហជីពទឹកចិត្ដយុវជនកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន រិច ស្ព្រីង រីវើរ នីតធីង (ខេមបូឌា) ឯ.ក សូមថ្លែងអំណរគុណដល់លោក ឡាយ ផល្លី ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្ដយុវជនកម្ពុជា ដែលតែងតែយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះបងប្អូនកម្មករ-កម្មការិនីទាំងអស់ និងសូមជូនពរដល់បងប្អូនទាំងអស់ជួបតែសេចក្ដីសុខនិងបានបុណ្យកុសលស្មើរៗគ្នា៕
លោក អ៊ឹម ចាន់ថៃ តំណាងសហជីពជំនឿចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ឡូរិន ហ៊្វូតវែរ ឯ.ក បានរៃអង្គាសថវិកាចំនួន ១៨០,៣០០រៀលជូនទៅដល់សមាជីកសហជីពម្នាក់ដែលឪពុករបស់គាត់បានទទួលមរណភាព
កំពង់ស្ពឺ៖ នៅថ្ងៃទី២៨ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយមានការអនុញ្ញាតពីលោក លី សុផាន ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពជំនឿចិត្តកម្មករកម្ពុជា លោក អ៊ឹម ចាន់ថៃ តំណាងសហជីពជំនឿចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ឡូរិន ហ៊្វូតវែរ ឯ.ក ដែលមានអាសយដ្ឋាននៅភូមិសង្រ្គោះជាតិ ឃុំត្រពាំងគង ស្រុកសំរោងទង ខេត្ដកំពង់ស្ពឺ ។ បានរៃអង្គាសថវិកាចំនួន១៨០,៣០០រៀល ជូនសមាជិកម្នាក់ឈ្មោះ យឹម សូលាភ ភេទស្រី បម្រើការងារផ្នែករដ្ឋបាល មូលហេតុដោយសារឪពុករបស់គាត់បានទទួលមរណភាព។ ថវិកាដែលឧបត្ថម្ភជូនគាត់បានពីការរៃអង្គាសពីបងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីប្រចាំក្រុមហ៊ុន ឡូរិន ហ៊្វូតវែរ ឯ.ក។ ឆ្លៀតឱកាសនោះ លោក អ៊ឹម ចាន់ថៃ តំណាងសហជីពជំនឿចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ឡូរិន ហ៊្វូតវែរ ឯ.ក សូមអរគុណដល់បងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីប្រចាំក្រុមហ៊ុន ឡូរិន ហ៊្វូតវែរ ឯ.ក ទាំងអស់ដែលបានបរិច្ចាគនូវថវិកាផ្ទាល់ខ្លួន ដើម្បីជួយគ្នាទៅវិញទៅមក និងសូមជូនពរដល់បងប្អូនទាំងអស់ជួបតែសេចក្ដីសុខនិងបានបុណ្យកុសលស្មើរៗគ្នា៕
លោក លី សុផាន ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពជំនឿចិត្តកម្មករកម្ពុជាចេញញត្តិគាំទ្រ រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាលើការឆ្លើយតបដោយប្រដាប់អាវុធ ប្រឆាំងនឹងការឈ្លានពានទឹកដីកម្ពុជាពីសំណាក់ទាហានថៃ
ក្នុងនាមជាថ្នាក់ដឹកនាំ សមាជិក សមាជិកា នៃ សហព័ន្ធសហជីពជំនឿចិត្តកម្មករកម្ពុជា សូមប្រកាសគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងលើគោលជំហរការពារយ៉ាងម៉ឺងម៉ាត់នូវ អធិបតេយ្យ និងបូរណភាពទឹកដី របស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដើម្បីឆ្លើយតបចំពោះការប៉ុនប៉ងឈ្លានពានទឹកដីបំពានស្មារតីនៃអនុស្សារណៈឆ្នាំ២០០០ និងច្បាប់អន្តជាតិនានារបស់ទាហានថៃ ដោយបានឆ្លងផុតបន្ទាត់ក្រហម ព្រមទាំងបានហ៊ុំព័ទ្ធប្រាសាទតាមាន់ធំ និងបាញ់ប្រហារមកលើកងទ័ពកម្ពុជា ប្រមាណម៉ោង ៩ព្រឹក ថ្ងៃទី២៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥នេះ។ កម្ពុជាតែងតែប្រកាន់ជំហរ ចង់ដោះស្រាយដោយសន្តិវិធី និងចង់បានសន្តិភាព ប៉ុន្តែក្នុងករណីនេះ កម្ពុជា គ្មានជម្រើសអ្វីក្រៅពីការឆ្លើយតប ដោយកម្លាំងប្រដាប់អាវុធតបត ប្រឆាំងនឹងការឈ្លានពានរបស់ទាហានថៃ ដោយប្រដាប់អាវុធនេះផងដែរ។ យើងខ្ញុំទាំងអស់គ្នាមានការជឿជាក់យ៉ាងមុតមាំ ក្រោមការដឹកនាំដ៏ត្រឹមត្រូវ និងឈ្លាសវៃបំផុត របស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងរាល់ចំណាត់ការនានារបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងការការពារឯករាជ្យជាតិ អធិបតេយ្យជ...
លោក អ៊ឹម ឌីណា ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពកម្លាំងចិត្តយុវជនកម្ពុជាចេញញត្តិគាំទ្ររាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាលើការឆ្លើយតបដោយប្រដាប់អាវុធ ប្រឆាំងនឹងការឈ្លានពានទឹកដីកម្ពុជាពីសំណាក់ទាហានថៃ
ក្នុងនាមជាថ្នាក់ដឹកនាំ សមាជិក សមាជិកា នៃ សហព័ន្ធសហជីពកម្លាំងចិត្តយុវជនកម្ពុជា សូមប្រកាសគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងលើគោលជំហរការពារយ៉ាងម៉ឺងម៉ាត់នូវអធិបតេយ្យ និងបូរណភាពទឹកដី របស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដើម្បីឆ្លើយតបចំពោះការប៉ុនប៉ងឈ្លានពានទឹកដីបំពានស្មារតីនៃអនុស្សារណៈឆ្នាំ២០០០ និងច្បាប់អន្តជាតិនានារបស់ទាហានថៃ ដោយបានឆ្លងផុតបន្ទាត់ក្រហម ព្រមទាំងបានហ៊ុំព័ទ្ធប្រាសាទតាមាន់ធំ និងបាញ់ប្រហារមកលើកងទ័ពកម្ពុជា ប្រមាណម៉ោង ៩ព្រឹក ថ្ងៃទី២៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥នេះ។ កម្ពុជាតែងតែប្រកាន់ជំហរ ចង់ដោះស្រាយដោយសន្តិវិធី និងចង់បានសន្តិភាព ប៉ុន្តែក្នុងករណីនេះ កម្ពុជា គ្មានជម្រើសអ្វីក្រៅពីការឆ្លើយតប ដោយកម្លាំងប្រដាប់អាវុធតបត ប្រឆាំងនឹងការឈ្លានពានរបស់ទាហានថៃ ដោយប្រដាប់អាវុធនេះផងដែរ។ យើងខ្ញុំទាំងអស់គ្នាមានការជឿជាក់យ៉ាងមុតមាំ ក្រោមការដឹកនាំដ៏ត្រឹមត្រូវ និងឈ្លាសវៃបំផុត របស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងរាល់ចំណាត់ការនានារបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងការការពារឯករាជ្យជាតិ អធិបតេយ្យ...
លោក ឡាយ ផល្លី ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តយុវជនកម្ពុជាចេញញត្តិគាំទ្ររាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាលើការឆ្លើយតបដោយប្រដាប់អាវុធ ប្រឆាំងនឹងការឈ្លានពានទឹកដីកម្ពុជាពីសំណាក់ទាហានថៃ
ក្នុងនាមជាថ្នាក់ដឹកនាំ សមាជិក សមាជិកា នៃ សហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តយុវជនកម្ពុជា សូមប្រកាសគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងលើគោលជំហរការពារយ៉ាងម៉ឺងម៉ាត់នូវ អធិបតេយ្យ និងបូរណភាពទឹកដី របស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដើម្បីឆ្លើយតបចំពោះការប៉ុនប៉ងឈ្លានពានទឹកដីបំពានស្មារតីនៃអនុស្សារណៈឆ្នាំ២០០០ និងច្បាប់អន្តជាតិនានារបស់ទាហានថៃ ដោយបានឆ្លងផុតបន្ទាត់ក្រហម ព្រមទាំងបានហ៊ុំព័ទ្ធប្រាសាទតាមាន់ធំ និងបាញ់ប្រហារមកលើកងទ័ពកម្ពុជា ប្រមាណម៉ោង ៩ព្រឹក ថ្ងៃទី២៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥នេះ។ កម្ពុជាតែងតែប្រកាន់ជំហរ ចង់ដោះស្រាយដោយសន្តិវិធី និងចង់បានសន្តិភាព ប៉ុន្តែក្នុងករណីនេះ កម្ពុជា គ្មានជម្រើសអ្វីក្រៅពីការឆ្លើយតប ដោយកម្លាំងប្រដាប់អាវុធតបត ប្រឆាំងនឹងការឈ្លានពានរបស់ទាហានថៃ ដោយប្រដាប់អាវុធនេះផងដែរ។ យើងខ្ញុំទាំងអស់គ្នាមានការជឿជាក់យ៉ាងមុតមាំ ក្រោមការដឹកនាំដ៏ត្រឹមត្រូវ និងឈ្លាសវៃបំផុត របស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងរាល់ចំណាត់ការនានារបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងការការពារឯករាជ្យជាតិ អធិបតេយ្...
លោក ឡាយ សំអូន អនុប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជាចេញញត្តិគាំទ្ររាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាលើការឆ្លើយតបដោយប្រដាប់អាវុធ ប្រឆាំងនឹងការឈ្លានពានទឹកដីកម្ពុជាពីសំណាក់ទាហានថៃ
ក្នុងនាមជាថ្នាក់ដឹកនាំ សមាជិក សមាជិកា នៃ សហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា សូមប្រកាសគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងលើគោលជំហរការពារយ៉ាងម៉ឺងម៉ាត់នូវ អធិបតេយ្យ និងបូរណភាពទឹកដី របស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដើម្បីឆ្លើយតបចំពោះការប៉ុនប៉ងឈ្លានពានទឹកដីបំពានស្មារតីនៃអនុស្សារណៈឆ្នាំ២០០០ និងច្បាប់អន្តជាតិនានារបស់ទាហានថៃ ដោយបានឆ្លងផុតបន្ទាត់ក្រហម ព្រមទាំងបានហ៊ុំព័ទ្ធប្រាសាទតាមាន់ធំ និងបាញ់ប្រហារមកលើកងទ័ពកម្ពុជា ប្រមាណម៉ោង ៩ព្រឹក ថ្ងៃទី២៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥នេះ។ កម្ពុជាតែងតែប្រកាន់ជំហរ ចង់ដោះស្រាយដោយសន្តិវិធី និងចង់បានសន្តិភាព ប៉ុន្តែក្នុងករណីនេះ កម្ពុជា គ្មានជម្រើសអ្វីក្រៅពីការឆ្លើយតប ដោយកម្លាំងប្រដាប់អាវុធតបត ប្រឆាំងនឹងការឈ្លានពានរបស់ទាហានថៃ ដោយប្រដាប់អាវុធនេះផងដែរ។ យើងខ្ញុំទាំងអស់គ្នាមានការជឿជាក់យ៉ាងមុតមាំ ក្រោមការដឹកនាំដ៏ត្រឹមត្រូវ និងឈ្លាសវៃបំផុត របស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងរាល់ចំណាត់ការនានារបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងការការពារឯករាជ្យជាតិ អធិបតេយ្យជា...
លោក លី វិចិត្រ ប្រធានសហភាពសហជីពសុភមង្គលកម្មករកម្ពុជាចេញញត្តិគាំទ្ររាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាលើការឆ្លើយតបដោយប្រដាប់អាវុធ ប្រឆាំងនឹងការឈ្លានពានទឹកដីកម្ពុជាពីសំណាក់ទាហានថៃ
ក្នុងនាមជាថ្នាក់ដឹកនាំ សមាជិក សមាជិកា នៃ សហភាពសហជីពសុភមង្គលកម្មករកម្ពុជា សូមប្រកាសគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងលើគោលជំហរការពារយ៉ាងម៉ឺងម៉ាត់នូវ អធិបតេយ្យ និងបូរណភាពទឹកដី របស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដើម្បីឆ្លើយតបចំពោះការប៉ុនប៉ងឈ្លានពានទឹកដីបំពានស្មារតីនៃអនុស្សារណៈឆ្នាំ២០០០ និងច្បាប់អន្តជាតិនានារបស់ទាហានថៃ ដោយបានឆ្លងផុតបន្ទាត់ក្រហម ព្រមទាំងបានហ៊ុំព័ទ្ធប្រាសាទតាមាន់ធំ និងបាញ់ប្រហារមកលើកងទ័ពកម្ពុជា ប្រមាណម៉ោង ៩ព្រឹក ថ្ងៃទី២៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥នេះ។ កម្ពុជាតែងតែប្រកាន់ជំហរ ចង់ដោះស្រាយដោយសន្តិវិធី និងចង់បានសន្តិភាព ប៉ុន្តែក្នុងករណីនេះ កម្ពុជា គ្មានជម្រើសអ្វីក្រៅពីការឆ្លើយតប ដោយកម្លាំងប្រដាប់អាវុធតបត ប្រឆាំងនឹងការឈ្លានពានរបស់ទាហានថៃ ដោយប្រដាប់អាវុធនេះផងដែរ។ យើងខ្ញុំទាំងអស់គ្នាមានការជឿជាក់យ៉ាងមុតមាំ ក្រោមការដឹកនាំដ៏ត្រឹមត្រូវ និងឈ្លាសវៃបំផុត របស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងរាល់ចំណាត់ការនានារបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងការការពារឯករាជ្យជាតិ អធិបតេយ្យជាតិ...
លោកស្រី ហ៊ុន រស្មី ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តស្រ្ដីកម្ពុជាចេញញត្តិគាំទ្ររាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាលើការឆ្លើយតបដោយប្រដាប់អាវុធ ប្រឆាំងនឹងការឈ្លានពានទឹកដីកម្ពុជាពីសំណាក់ទាហានថៃ
ក្នុងនាមជាថ្នាក់ដឹកនាំ សមាជិក សមាជិកា នៃ សហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តស្រ្ដីកម្ពុជា សូមប្រកាសគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងលើគោលជំហរការពារយ៉ាងម៉ឺងម៉ាត់នូវ អធិបតេយ្យ និងបូរណភាពទឹកដី របស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដើម្បីឆ្លើយតបចំពោះការប៉ុនប៉ងឈ្លានពានទឹកដីបំពានស្មារតីនៃអនុស្សារណៈឆ្នាំ២០០០ និងច្បាប់អន្តជាតិនានារបស់ទាហានថៃ ដោយបានឆ្លងផុតបន្ទាត់ក្រហម ព្រមទាំងបានហ៊ុំព័ទ្ធប្រាសាទតាមាន់ធំ និងបាញ់ប្រហារមកលើកងទ័ពកម្ពុជា ប្រមាណម៉ោង ៩ព្រឹក ថ្ងៃទី២៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥នេះ។ កម្ពុជាតែងតែប្រកាន់ជំហរ ចង់ដោះស្រាយដោយសន្តិវិធី និងចង់បានសន្តិភាព ប៉ុន្តែក្នុងករណីនេះ កម្ពុជា គ្មានជម្រើសអ្វីក្រៅពីការឆ្លើយតប ដោយកម្លាំងប្រដាប់អាវុធតបត ប្រឆាំងនឹងការឈ្លានពានរបស់ទាហានថៃ ដោយប្រដាប់អាវុធនេះផងដែរ។ យើងខ្ញុំទាំងអស់គ្នាមានការជឿជាក់យ៉ាងមុតមាំ ក្រោមការដឹកនាំដ៏ត្រឹមត្រូវ និងឈ្លាសវៃបំផុត របស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងរាល់ចំណាត់ការនានារបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងការការពារឯករាជ្យជាតិ អធិបតេយ្យជា...
លោក អ៊ឹម ស៊ីថាត ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពកំលាំងចិត្តកម្មករកម្ពុជាចេញញត្តិគាំទ្ររាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាលើការឆ្លើយតបដោយប្រដាប់អាវុធ ប្រឆាំងនឹងការឈ្លានពានទឹកដីកម្ពុជាពីសំណាក់ទាហានថៃ
ក្នុងនាមជាថ្នាក់ដឹកនាំ សមាជិក សមាជិកា នៃ សហព័ន្ធសហជីពកំលាំងចិត្តកម្មករកម្ពុជា សូមប្រកាសគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងលើគោលជំហរការពារយ៉ាងម៉ឺងម៉ាត់នូវ អធិបតេយ្យ និងបូរណភាពទឹកដី របស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដើម្បីឆ្លើយតបចំពោះការប៉ុនប៉ងឈ្លានពានទឹកដីបំពានស្មារតីនៃអនុស្សារណៈឆ្នាំ២០០០ និងច្បាប់អន្តជាតិនានារបស់ទាហានថៃ ដោយបានឆ្លងផុតបន្ទាត់ក្រហម ព្រមទាំងបានហ៊ុំព័ទ្ធប្រាសាទតាមាន់ធំ និងបាញ់ប្រហារមកលើកងទ័ពកម្ពុជា ប្រមាណម៉ោង ៩ព្រឹក ថ្ងៃទី២៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥នេះ។ កម្ពុជាតែងតែប្រកាន់ជំហរ ចង់ដោះស្រាយដោយសន្តិវិធី និងចង់បានសន្តិភាព ប៉ុន្តែក្នុងករណីនេះ កម្ពុជា គ្មានជម្រើសអ្វីក្រៅពីការឆ្លើយតប ដោយកម្លាំងប្រដាប់អាវុធតបត ប្រឆាំងនឹងការឈ្លានពានរបស់ទាហានថៃ ដោយប្រដាប់អាវុធនេះផងដែរ។ យើងខ្ញុំទាំងអស់គ្នាមានការជឿជាក់យ៉ាងមុតមាំ ក្រោមការដឹកនាំដ៏ត្រឹមត្រូវ និងឈ្លាសវៃបំផុត របស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងរាល់ចំណាត់ការនានារបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងការការពារឯករាជ្យជាតិ អធិបតេយ្...
លោក សាត សុខនីម តំណាងសហជីពទឹកចិត្ដកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ញ៉ូ អេធីធី ស៊ូ ម៉េកឃីង (ខេមបូឌា) ឯ.ក បានឧបត្ថម្ភប្រាក់ចំនួន២៤០,០០០រៀល ជូនសមាជិកសហជីពចំនួន៤នាក់
កំពង់ស្ពឺ៖ នៅថ្ងៃទី២៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយមានការអនុញ្ញាតពីលោក លី វិចិត្រ ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា លោក សាត សុខនីម តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ញ៉ូ អេធីធី ស៊ូ ម៉េកឃីង (ខេមបូឌា) ឯ.ក ដែលមានអាសយដ្ឋាននៅភូមិរំដួល ឃុំត្រពាំងគង ស្រុកសំរោងទង ខេត្ដកំពង់ស្ពឺ។ បានផ្ដល់ប្រាក់ឧបត្ថម្ភចំនួន ២៤០,០០០រៀល ជូនសមាជិកសហជីពចំនួន៤នាក់ ដោយក្នុងម្នាក់ៗទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភសរុបចំនួន៦០,០០០រៀល ។ នាឱកាសនោះ លោក សាត សុខនីម តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ញ៉ូ អេធីធី ស៊ូ ម៉េកឃីង (ខេមបូឌា) ឯ.ក ក៏បានថ្លែងអំណរគុណដល់លោក លី វិចិត្រ ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ដែលតែងតែយកចិត្តទុកដាក់ដល់បងប្អូនកម្មករកម្មការិនីដែលជាសមាជិក និងសូមជូនពរដល់សមាជិកទាំងអស់ឱ្យជួបតែសំណាងល្អ និងសុខភាពល្អគ្រប់ៗគ្នា៕
លោក ភុន ផាន និង លោក អាន ភីរុណ តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន វេនធូរ៉ា លេឌើរវែរ អឹមអេហ្វវ៉ាយ (ស៊ីឌី) ឯ.ក បានរៃអង្គាសថវិកាចំនួន២៣០,៨០០រៀលជូនទៅដល់កម្មការិនីម្នាក់ដែលស្វាមីរបស់គាត់បានទទួលមរណភាព
កំពង់ស្ពឺ៖ នៅថ្ងៃទី២៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយមានការអនុញ្ញាតពីលោក លី វិចិត្រ ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា លោក ភុន ផាន និង លោក អាន ភីរុណ តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន វេនធូរ៉ា លេឌើរវែរ អឹមអេហ្វវ៉ាយ (ស៊ីឌី) ឯ.ក ដែលមានអាសយដ្ឋាននៅភូមិវាលវង់ ឃុំសែនដី ស្រុកសំរោងទង ខេត្ដកំពង់ស្ពឺ។ បានរៃអង្គាសថវិកាចំនួន ២៣០,៨០០រៀលជូនកម្មការិនីម្នាក់ឈ្មោះ ណេន វល័ក្ខ ភេទស្រី អត្តលេខ២៦២៤១ បម្រើការងារផ្នែកលាបកាវA7 មូលហេតុដោយសារប្ដីរបស់គាត់បានទទួលមរណភាព។ ថវិកាដែលឧបត្ថម្ភជូនគាត់បានមកពីការរៃអង្គាសពីបងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីប្រចាំក្រុមហ៊ុន វេនធូរ៉ា លេឌើរវែរ អឹមអេហ្វវ៉ាយ (ស៊ីឌី) ឯ.ក។ ឆ្លៀតឱកាសនោះ លោក ភុន ផាន និង លោក អាន ភីរុណ តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន វេនធូរ៉ា លេឌើរវែរ អឹមអេហ្វវ៉ាយ (ស៊ីឌី) ឯ.ក សូមថ្លែងអំណរគុណដល់លោក លី វិចិត្រ ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជាដែលតែងតែយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះបងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីដែលជាសមាជិក និងសូមជូនពរដល់បងប្អូនទាំងអស់ជួបតែសេចក្ដីសុខនិងមានសុខភាពល្អៗគ្រប់ៗគ្នា៕
លោក សែ ចិត តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន វេនធូរ៉ា លេឌើរវែរ អឹមអេហ្វវ៉ាយ (ស៊ីឌី) ឯ.ក បានផ្ដល់ប្រាក់ឧបត្ថម្ភចំនួន៣,៧២០,០០០រៀលជូនទៅដល់សមាជិកសហជីពចំនួន៣១នាក់
កំពង់ស្ពឺ៖ នៅថ្ងៃទី២៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយមានការអនុញ្ញាតពីលោក លី វិចិត្រ ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា លោក សែ ចិត តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន វេនធូរ៉ា លេឌើរវែរ អឹមអេហ្វវ៉ាយ (ស៊ីឌី) ឯ.ក ដែលមានអាសយដ្ឋាននៅភូមិវាលវង់ ឃុំសែនដី ស្រុកសំរោងទង ខេត្ដកំពង់ស្ពឺ។ បានរៃអង្គាសថវិកាចំនួន ៣,៧២០,០០០រៀលជូនសមាជិកសហជីពចំនួន៣១នាក់ ដោយក្នុងម្នាក់ៗទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភចំនួន១២០,០០០រៀល ក្នុងនោះរួមមាន៖ ១.អ្នករៀបអាពាហ៍ពិពាហ៍ចំនួន១៧នាក់។ ២.អ្នកសម្រាលកូនចំនួន១៣នាក់។ ៣.អ្នកឈឺលើសពីមួយសប្ដាហ៍ចំនួន១នាក់។ ឆ្លៀតឱកាសនោះ លោក សែ ចិត តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន វេនធូរ៉ា លេឌើរវែរ អឹមអេហ្វវ៉ាយ (ស៊ីឌី) ឯ.ក សូមថ្លែងអំណរគុណដល់លោក លី វិចិត្រ ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជាដែលតែងតែយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះបងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីដែលជាសមាជិក និងសូមជូនពរដល់បងប្អូនទាំងអស់ជួបតែសេចក្ដីសុខនិងមានសុខភាពល្អៗគ្រប់ៗគ្នា៕
លោក ទិត សុភា និងលោក ឌី សំបាន តំណាងសហជីពទឹកចិត្ដកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន អេជេ ថេកស្ថាយ ឯ.ក បានរៃអង្គាសថវិកាចំនួន១០៦,៧០០រៀល ជូនសមាជិកសហជីពម្នាក់ដែលសម្រាកព្យាបាលនៅឯមន្ទីរពេទ្យ
កំពង់ស្ពឺ៖ នៅថ្ងៃទី២៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយមានការអនុញ្ញាតពីលោក លី វិចិត្រ ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា លោក ទិត សុភា និងលោក ឌី សំបាន តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន អេជេ ថេកស្ថាយ ឯ.ក ដែលមានអាសយដ្ឋាននៅភូមិព្រីង ឃុំរលាំងចក ស្រុកសំរោងទង ខេត្ដកំពង់ស្ពឺ។ បានរៃអង្គាសថវិកាចំនួន ១០៦,៧០០រៀល ជូនសមាជិកសហជីពម្នាក់ឈ្មោះ ពេជ ប៉េន អត្តលេខAJ00471 បម្រើការងារផ្នែកវេចខ្ចប់ មូលហេតុដោយសារគាត់មានជំងឺត្រូវធ្វើការវះកាត់និងត្រូវសម្រាកព្យាបាលនៅឯមន្ទីរពេទ្យ។ ថវិកាដែលឧបត្ថម្ភជូនគាត់បានមកពីការរៃអង្គាសពីបងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីប្រចាំក្រុមហ៊ុន អេជេ ថេកស្ថាយ ឯ.ក។ នាឱកាសនោះ លោក ទិត សុភា និងលោក ឌី សំបាន តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន អេជេ ថេកស្ថាយ ឯ.ក ក៏សូមអរគុណដល់បងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីប្រចាំក្រុមហ៊ុន អេជេ ថេកស្ថាយ ឯ.កទាំងអស់ដែលតែងតែបរិច្ចាគនូវថវិកាផ្ទាល់ខ្លួនដើម្បីជួយគ្នាទៅវិញទៅមក និងសូមជូនពរដល់សមាជិកទាំងអស់ឱ្យជួបតែសំណាងល្អ និងសុខភាពល្អគ្រប់ៗគ្នា៕
លោក មួន ម៉េង តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ខាយណេង លេឌើរប្រដាក់ (ខេមបូឌា) ឯ.ក បានរៃអង្គាសថវិកាចំនួន ១៥០,០០០រៀល ជូនសមាជិកសហជីពម្នាក់
កំពង់ឆ្នាំង៖ នៅថ្ងៃទី២២ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយមានការអនុញ្ញាតពីលោក លី វិចិត្រ ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា លោក មួន ម៉េង តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ខាយណេង លេឌើរប្រដាក់ (ខេមបូឌា) ឯ.ក ដែលមានអាសយដ្ឋាននៅភូមិផ្សារត្រាច ឃុំលង្វែក ស្រុកកំពង់ត្រឡាច ខេត្ដកំពង់ឆ្នាំង។ បានរៃអង្គាសថវិកាចំនួន ១៥០,០០០រៀល ជូនសមាជិកម្នាក់ឈ្មោះ ជោត សុខា ភេទប្រុស បម្រើការងារផ្នែកដេរ មូលហេតុដោយសារម្ដាយរបស់គាត់បានទទួលមរណភាព។ ថវិកាដែលឧបត្ថម្ភជូនគាត់បានមកពីការរៃអង្គាសពីបងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីប្រចាំក្រុមហ៊ុន ខាយណេង លេឌើរប្រដាក់ (ខេមបូឌា) ឯ.ក។ ឆ្លៀតឱកាសនោះ លោក មួន ម៉េង តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ខាយណេង លេឌើរប្រដាក់ (ខេមបូឌា) ឯ.ក សូមចូលរួមរំលែកទុក្ខដ៏ក្រៀមក្រំដល់ប្អូនប្រុស និងសូមអរគុណដល់បងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីប្រចាំក្រុមហ៊ុន ខាយណេង លេឌើរប្រដាក់ (ខេមបូឌា) ឯ.កទាំងអស់ដែលបានបរិច្ចាគនូវថវិកាផ្ទាល់ខ្លួនដើម្បីជួយគ្នាទៅវិញទៅមក និងសូមជូនពរដល់បងប្អូនទាំងអស់ជួបតែសេចក្ដីសុខនិងបានបុណ្យកុសលស្មើរៗគ្នា៕
តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ដាប់ប៊ែលយូ&ជេ (ខេមបូឌា) ឯ.ក បានធ្វើការរៃអង្គាសថវិកាចំនួន ៧៣១,១០០រៀលជូនទៅដល់កម្មករម្នាក់ដែលបានជួបគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍
កំពង់ស្ពឺ៖ នៅថ្ងៃទី២២ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយមានការអនុញ្ញាតពីលោក លី វិចិត្រ ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ដាប់ប៊ែលយូ&ជេ (ខេមបូឌា) ឯ.ក ដែលមានអាសយដ្ឋាននៅភូមិចំបក់ ឃុំវល្លិសរ ស្រុកសំរោងទង ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ។ បានរៃអង្គាសថវិកាសរុបចំនួន ៧៣១,១០០រៀលជូនទៅកម្មករម្នាក់ឈ្មោះ ផាត ភឿង អត្តលេខ9251 ដែលមានតួនាទីផ្នែកដេរ មូលហេតុដោយសារគាត់បានជួបឧបទ្ទវហេតុគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍បណ្ដាលឪ្យរងរបួសធ្ងន់។ ថវិកាដែលឧបត្ថម្ភជូនគាត់ក្នុងនោះរួមមាន៖ ១.ការរៃអង្គាសពីបងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីប្រចាំក្រុមហ៊ុន ដាប់ប៊ែលយូ&ជេ (ខេមបូឌា) ឯ.កចំនួន ៤៣១,១០០រៀល។ ២.ការឧបត្ថម្ភពីសំណាក់លោកថៅកែរោងចក្រចំនួន២០០,០០០រៀល។ ៣.ការឧបត្ថម្ភពីលោក វិចិត្រប្រធានសហព័ន្ធសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជាចំនួន១០០,០០០រៀល។ ឆ្លៀតឱកាសនោះ តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ដាប់ប៊ែលយូ&ជេ (ខេមបូឌា) ឯ.ក សូមអរគុណដល់បងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីប្រចាំក្រុមហ៊ុន ដាប់ប៊ែលយូ&ជេ (ខេមបូឌា) ឯ.ក ទាំងអស់ដែលបានបរិច្ចាគនូវថវិកាផ្ទាល់ខ្លួន ដើម្បីជួយគ្នាទៅវិញទៅមក និងសូមជូនពរដល់បងប្អូនទា...
តំណាងសហជីពកំលាំងចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន វេនធូរ៉ា លេឌើរវែរ អឹមអេហ្វវ៉ាយ បានរៃអង្គាសប្រាក់ចំនួន ១៧៤,៧០០រៀល ជូនសមាជិកសហជីពម្នាក់ដែលឪពុករបស់គាត់បានទទួលមរណភាព
កំពង់ស្ពឺ៖ នៅថ្ងៃទី១៩ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយមានការអនុញ្ញាតពីលោក អ៊ឹម ស៊ីថាត ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពកំលាំងចិត្តកម្មករកម្ពុជា តំណាងសហជីពកំលាំងចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន វេនធូរ៉ា លេឌើរវែរ អឹមអេហ្វវ៉ាយ ដែលមានអាសយដ្ឋាននៅភូមិវាលវង់ ឃុំសែនដី ស្រុកសំរោងទង ខេត្តកំពង់ស្ពឺ។ បានរៃអង្គាសប្រាក់ចំនួន ១៧៤,៧០០រៀល ជូនសមាជិកម្នាក់ឈ្មោះ ញ៉ាញ់ ប្រុស ដោយមូលហេតុឪពុករបស់គាត់បានទទួលមរណភាព។ ថវិកាឧបត្ថម្ភទាំងអស់បានមកពីការរៃអង្គាសពីបងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីប្រចាំក្រុមហ៊ុន វេនធូរ៉ា លេឌើរវែរ អឹមអេហ្វវ៉ាយ។ ឆ្លៀតឱកាសនោះ តំណាងសហជីពកំលាំងចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន វេនធូរ៉ា លេឌើរវែរ អឹមអេហ្វវ៉ាយ សូមអរគុណដល់បងប្អូនកម្មករ កម្មការិនីប្រចាំក្រុមហ៊ុន វេនធូរ៉ា លេឌើរវែរ អឹមអេហ្វវ៉ាយទាំងអស់ដែលតែងតែបរិច្ចាគនូវថវិកាផ្ទាល់ខ្លួនដើម្បីជួយគ្នាទៅវិញទៅមក និងសូមជូនពរដល់បងប្អូនទាំងអស់ជួបតែសេចក្ដីសុខនិងបានបុណ្យកុសលស្មើរៗគ្នា៕
លោក នុច រ៉ុង តំណាងសហជីពជំនឿចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន វេម ហ្វា ហ៊ែនប៊ែក (ខេមបូឌា) ឯ.ក បាននាំយកប្រាក់ឧបត្ថម្ភនិងប្រាក់រៃអង្គាសចំនួន៤២៣,៤០០រៀលជូនសមាជិកសហជីពចំនួន៤នាក់
កំពង់ស្ពឺ៖ នៅថ្ងៃទី១៩ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយមានការអនុញ្ញាតពីលោក លី សុផាន ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពជំនឿចិត្តកម្មករកម្ពុជា លោក នុច រ៉ុង តំណាងសហជីពជំនឿចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន វេម ហ្វា ហ៊ែនប៊ែក (ខេមបូឌា) ឯ.ក ដែលមានអាសយដ្ឋាននៅភូមិត្រពាំងឈូក ឃុំបសេដ្ឋ ស្រុកបសេដ្ឋ ខេត្ដកំពង់ស្ពឺ។ បានផ្ដល់ប្រាក់ឧបត្ថម្ភចំនួន៤២៣,៤០០រៀល ជូនសមាជិកសហជីពចំនួន៤នាក់ ក្នុងនោះរួមមាន៖ ១.ឈ្មោះ ណៃ ស្រីនាង ភេទស្រី អត្តលេខL.0687 មុខងារប្រធានB1 មូលហេតុគាត់ទើបនឹងសម្រាលកូន ទទួលបានថវិកាចំនួន ១០០,០០០រៀល។ ២.ឈ្មោះ សំ ថុល ភេទស្រី អត្តលេខL.0544 មុខងារចល័តA4 មូលហេតុគាត់ទើបនឹងសម្រាលកូន ទទួលបានថវិកាចំនួន ១០០,០០០រៀល។ ៣.ឈ្មោះ ញាញ់ ណែត ភេទស្រី អត្តលេខI.1210 មុខងារដេរA7 មូលហេតុឪពុករបស់គាត់បានទទួលមរណភាព ទទួលបានថវិកាចំនួន ១២៣,៤០០រៀល។ ៤.ឈ្មោះ អុន រ៉ុន ភេទស្រី អត្តលេខL.0375 មុខងារដេរA3 មូលហេតុបងរបស់គាត់បានទទួលមរណភាព ទទួលបានថវិកាចំនួន ១០០,០០០រៀល។ នាឱកាសនោះ លោក នុច រ៉ុង តំណាងសហជីពជំនឿចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន វេម ហ្វា ហ៊ែនប៊ែក(ខេមបូឌា)ឯ.ក សូមអរគុណដល់បងប្អូនកម្មករ-កម្មការិនីទាំងអស់ដែលបានបរិច្ចាគនូវថវិកាផ្ទាល...
តំណាងសហជីពទឹកចិត្តកម្មករកម្ពុជា ប្រចាំក្រុមហ៊ុន ទៀន ថេកស្ថាយ (ខេមបូឌា) ឯ.ក បានរៃអង្គាសថវិកាចំនួន ៤៩៧,៤០០រៀលជូនសមាជិកសហជីពចំនួន៤នាក់